Wręczenie nagrody za najlepszą wspólną publikację naukową

Rektor Politechniki Łódzkiej oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wręczyli nagrodę za najlepszą publikację naukową opracowaną wspólnie przez pracowników obu uczelni.

Laureatem konkursu został zespół autorów publikacji pt. „Isolation, structural characterization and biological activity evaluation of melanoidins from thermally processed cocoa beans, carob kibbles and acorns as potential cytotoxic agents” w składzie:

  • dr hab. inż. Joanna Oracz (Politechnika Łódzka)
  • prof. dr hab. n. med. Urszula Lewandowska (Uniwersytet Medyczny w Łodzi)
  • dr n. med. Katarzyna Owczarek (Uniwersytet Medyczny w Łodzi)
  • lek. Miłosz Caban (Uniwersytet Medyczny w Łodzi)
  • dr hab. inż. Justyna Rosicka-Kaczmarek, prof. uczelni (Politechnika Łódzka)
  • prof. dr hab. inż. Dorota Żyżelewicz (Politechnika Łódzka).

Nagroda stanowi wyraz uznania dla autorów za doskonałość naukową oraz przykład owocnej współpracy między Politechniką Łódzką a Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Aktualności


22 czerwca 2026

Konkurs o nagrody Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za osiągnięcia uzyskane  w roku 2025

Celem konkursu o Nagrodę Rektora Uniwersytetu Medycznego w…
18 czerwca 2026

Granty naukowe Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Szanowni Państwo, Informujemy o możliwości składania wniosków o…
27 kwietnia 2026

Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla

Wydział V Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk informuje,…